Intro image

Om Fælleshaven

Fælleshaven A/S er oprindeligt vokset ud af Aarstiderne A/S, med ambitionen om at bringe naturen tættere på danske virksomheder.  At genskabe jordforbindelsen for så mange af os som overhovedet muligt.

Vi transformerer både store og små udearealer sammen med ambitiøse virksomheder, der vil forandring.

Fokus på biodiversitet og mikroliv, nænsom dyrkning af grønne smagsoplevelser, medarbejdertrivsel og masser af læring og inpiration – der spreder ringe i vandet og større forståelse for den natur, vi lever af og på.

Derudover driver vi et fantastiske dyrkningsfællesskab i Humlebæk, hvor flere hundrede mennesker dyrker og høster – og hvor vi eksperimenterer med både det vi kan dyrke – og hvordan grønne fælleskaber trives og fungerer bedst.

Velkommen til FÆLLESHAVEN.

Ledelse & administration

Billede

Niels Ranum

  • CEO
  • niels@faelleshaven.com
Billede

Søren Ejlersen

  • Co-founder
  • se@aarstiderne.com
Billede

Lisbeth Juhl

  • CCO
  • lisbeth@faelleshaven.com
Billede

Signe Nørregaard

  • Administration, drift og projektledelse
  • signe@faelleshaven.com
Billede

Carla Prip

  • Chefgartner
  • carla@faelleshaven.com
Billede

Louise Pape

  • Chefgartner
  • louise@faelleshaven.com
Billede

Mette Forum

  • Marketing & Konceptudvikling
  • mette@faelleshaven.com

Bestyrelse

Billede

Thomas Høgenhaven

  • Bestyrelsesformand i Fælleshaverne A/S og managing Partner hos Planetary Impact Ventures
  • t@piventures.dk
Billede

Annette Hartvig Larsen

  • Medstifter af Fælleshaverne A/S og administrerende direktør for Aarstiderne A/S
  • ahl@aarstiderne.com
Billede

Søren Ejlersen

  • Medstifter af Fælleshaverne A/S og Aarstiderne A/S.
  • se@aarstiderne.com
Billede

Niels Ranum

  • CEO for Fælleshaverne A/S
  • niels@faelleshaven.com